Vrei sa vorbesti cu un specialist GDPR? Suna la 0751 100 335 sau adreseaza o intrebare Comunitatii DPO.

Buna ziua. daca am un contract cu un furnizor de servicii si am terminat relatia contractuala pot cere stergerea datelor mele cu caracter personal?

Comunitatea DPOCategorie: Drepturile persoanelor vizateBuna ziua. daca am un contract cu un furnizor de servicii si am terminat relatia contractuala pot cere stergerea datelor mele cu caracter personal?
IntrebariCursanti Echipa întrebat cu 2 săptămâni în urmă
1 Răspunsuri
Cazac Dumitru a răspuns cu 2 săptămâni în urmă

Puteți solicita ștergerea datelor cu caracter personal atunci când este întrunită cel puțin o condiție de la art. 17 alin. (1). Prelucrarea datelor cu caracter personal ale dvs. poate avea loc și după încheierea relației contractuale, atunci când furnizorul are un temei legal pentru această prelucrare.

În orice caz, puteți formula o cerere de ștergere, pentru a fi sigur dacă furnizorul vă mai prelucrează datele sau nu.

By | 2019-02-05T14:44:30+00:00 5 feb., 2019|0 Comments